Model: A-DR20
Reductor presiune aer A-DR20 TLV — actionare directa
Producator: TLV Japonia
Reductor presiune abur A-DR20
Reductoarele din seria DR20 și PN-DR de la TLV Japonia sunt proiectate pentru reglarea precisă și fiabilă a presiunii aburului, fiind ideale pentru procese industriale unde este necesară stabilitate și eficiență maximă.
Aceste modele pot fi folosite atât în aplicații standard, cât și în sisteme cu cerințe ridicate de control automatizat, cum sunt variantele A-DR20 și A-PN-DR, prevăzute cu acționare pneumatică sau electrică.
Principiu de...
Specificatii tehnice
| Material corp | Otel inox 1.4312 |
|---|---|
| Fluid | Aer comprimat |
| Conexiune filet | 1/2" - 3/4" - 1" |
| Conexiune flansa | DN15 - DN20 - DN25 |
| Presiune nominala | PN25/40 |
| Presiune primara | 2 - 16 barg |
| Presiune secundara | 0,14 - 9 barg |
| Temperatura max | 100 °C |
| Capacitate procesare | 610 kg / h echivalent abur |
| Reductor presiune abur A-DR20 Valve de reducere a presiunii compacte, ușoare, cu acțiune directa A-DR 20 - pentru retele de aer | |
| Ventil de reducere a presiunii extrem de compactă pentru utilizare la echipamente de procesare mici, schimbătoare de căldură compacte și procese compacte cu abur. | |
| Părțile umectate sunt construite integral din oțel inoxidabil, cu durabilitate ridicată și rezistență la coroziune pentru o durată lungă de viață. | |
| Presiune secundară stabilă | |
| Debit ridicat pentru clasa sa | |
| Intretinerea se poate face direct in retea | |
| Ușor de utilizat și de reglat | |
| Ecranul încorporat asigură o funcționare extinsă fără probleme | |
| Prezintă o construcție din oțel inoxidabil, asigurând o durabilitate ridicată și o durată lungă de viață. | |
| * Corp si capac din otel inox 1.4312 | |
| ⇒ conexiune filetata: 1/2" -3/4" - 1" | |
| ⇒ conexiune pe flansa: DN15 - DN20 - DN25 | |
| * Componente interioare din otel inox | |
| * Filtru antimurdarire: incorporat | |
| * Presiune nominala: PN25/40 | |
| * Gama de presiune primara: 2 ~ 16 barg; | |
| * Gama de presiune secundara: 0,14~ 9 barg; | |
| * Temperatura: Tmax. = 100 ºC | |
| * Capacitate de procesare: Q max. = 610 kg abur / h | |
| * Pozitia de montaj: orizontala | |