Model: COSR21
Reductor presiune abur COSR21 TLV — presiune inalta
Producator: TLV Japonia
Reductor de presiune abur TLV Japonia – Modele COSR-16, COSR-3 si COSR-21
Reductoarele de presiune abur TLV Japonia, seriile COSR-16, COSR-3 si COSR-21, sunt echipamente industriale de înaltă calitate, concepute pentru a regla presiunea aburului la valori constante și sigure, protejând instalațiile și optimizând consumul energetic.
Acestea sunt utilizate pe scară largă în aplicații industriale precum: centrale termice, procese de producție alimentară, industria chimică, textilă,...
Specificatii tehnice
| Material corp (filet) | Fonta EN-GJS-250 |
|---|---|
| Material corp (flansa) | Fonta nodulara EN-GJL-400-18-LT sau otel inox 1.4312 |
| Conexiune filet | 1/2" - 1" |
| Conexiune flansa | DN15 - DN150 (fonta) / DN15 - DN50 (inox) |
| Presiune nominala | PN25/40 |
| Presiune primara | 13,5 - 21 barg |
| Presiune secundara | 5,5 - 17,5 barg |
| Temperatura max | 220 °C |
| Capacitate procesare | 19.000 kg abur / h |
| Reductor de presiune autopilotat de înaltă performanță, model COSR21 | |
| * Pistonul sferic cu auto-aliniere și amortizare a șocurilor și designul avansat al regulatorului pilot | |
| mențin precizia presiunii aburului secundar, chiar și în condiții adverse de proces. | |
| * Componente interne esentiale fabricate din oțel inoxidabil pentru o durată lungă de viață | |
| * Filtrul ecranat integrat cu suprafață mare pentru supapa pilot prelungește funcționarea fără probleme. | |
| * Canalul intern secundar de sesizare a presiunii face ca linia de detectare externă să fie inutilă | |
| * Reglarea presiunii secundare este simplă și se poate face folosind capacul de acoperire ca cheie de reglare. | |
| * Dimensiunile de DN65 și mai mari, au un amortizor incorporat pentru reducerea zgomotului. | |
| * Corp si capac din fonta EN GJS-250 | |
| ⇒ conexiune pe filet: 1/2"- 1" | |
| * Corp si capac din fonta nodulara EN GJL-400-18-LT | |
| ⇒ conexiune pe flansa: DN15 - DN150 | |
| * Corp si capac din otel inox1.4312 | |
| ⇒ conexiune pe flansa: DN15 - DN50 | |
| * Componente interioare din otel inox | |
| * Filtru antimurdarire: incorporat | |
| * Presiune nominala: PN25/40 | |
| * Gama de presiune primara: 1~3 barg; 2 ~ 16 barg; 13,5 ~ 21 barg | |
| * Gama de presiune secundara: 0,1~ 0,5 barg; 0,3 ~ 13,4 barg; 5,5 ~ 17,5 barg | |
| * Temperaura: Tmax. = 200 ºC / 220 ºC | |
| * Capacitate de procesare: Q max. = 950 / 42.500 / 19.000 kg abur / h | |
| * Pozitia de montaj: orizontala | |