Model: COSR3
Reductor presiune abur COSR3 TLV autopilotat
Producator: TLV Japonia
Reductor de presiune abur TLV Japonia – Model COSR3
Reductoarele de presiune abur TLV Japonia, seriile COSR16, COSR3 si COSR21, sunt echipamente industriale de înaltă calitate, concepute pentru a regla presiunea aburului la valori constante și sigure, protejând instalațiile și optimizând consumul energetic.
Acestea sunt utilizate pe scară largă în aplicații industriale precum: centrale termice, procese de producție alimentară, industria chimică, textilă, farmaceutică sau în sistemele...
Specificatii tehnice
| Material corp (filet) | Fonta EN-GJS-250 |
|---|---|
| Material corp (flansa) | Fonta nodulara EN-GJL-400-18-LT sau otel inox 1.4312 |
| Conexiune filet | 1/2" - 1" |
| Conexiune flansa | DN15 - DN150 (fonta) / DN15 - DN50 (inox) |
| Presiune nominala | PN25/40 |
| Presiune primara | 1 - 3 barg |
| Presiune secundara | 0,1 - 0,5 barg |
| Temperatura max | 220 °C |
| Capacitate procesare | 950 kg abur / h |
| Reductor de presiune abur autopilotat de înaltă performanță, model COSR3 | ||
| * Pistonul sferic cu auto-aliniere și amortizare a șocurilor și designul avansat al regulatorului pilot mențin precizia presiunii aburului secundar, chiar și în condiții adverse de proces | ||
| * Componente interne esentiale fabricate din oțel inoxidabil pentru o durată lungă de viață | ||
| * Filtrul ecranat integrat cu suprafață mare pentru supapa pilot prelungește funcționarea fără probleme | ||
| * Canalul intern secundar de sesizare a presiunii face ca linia de detectare externă să fie inutilă | ||
| * Reglarea presiunii secundare este simplă și se poate face folosind capacul de acoperire ca cheie de reglare | ||
| * Dimensiunile de DN65 și mai mari, au un amortizor incorporat pentru reducerea zgomotului | ||
| * Corp si capac din fonta EN GJS-250 | ||
| ⇒ conexiune pe filet: 1/2"- 1" | ||
| * Corp si capac din fonta nodulara EN GJL-400-18-LT | ||
| ⇒ conexiune pe flansa: DN15 - DN150 | ||
| * Corp si capac din otel inox 1.4312 | ||
| ⇒ conexiune pe flansa: DN15 - DN50 | ||
| * Componente interioare din otel inox | ||
| * Filtru antimurdarire: incorporat | ||
| * Presiune nominala: PN25/40 | ||
| * Gama de presiune primara: 1~3 barg; 2 ~ 16 barg; 13,5 ~ 21 barg | ||
| * Gama de presiune secundara: 0,1~ 0,5 barg; 0,3 ~ 13,4 barg; 5,5 ~ 17,5 barg | ||
| * Temperaura: Tmax. = 200 ºC / 220 ºC | ||
| * Capacitate de procesare: Q max. = 950 / 42.500 / 19.000 kg abur / h | ||
| * Pozitia de montaj: orizontala | ||