Model: DR20
Reductor presiune abur DR20 TLV — actionare directa, inox
Producator: TLV Japonia
Reductor presiune abur DR20
Reductoarele din seria DR20 și PN-DR de la TLV Japonia sunt proiectate pentru reglarea precisă și fiabilă a presiunii aburului, fiind ideale pentru procese industriale unde este necesară stabilitate și eficiență maximă.
Aceste modele pot fi folosite atât în aplicații standard, cât și în sisteme cu cerințe ridicate de control automatizat, cum sunt variantele A-DR20 și A-PN-DR, prevăzute cu acționare pneumatică sau electrică.
Principiu de...
Specificatii tehnice
| Material corp | Otel inox 1.4312 |
|---|---|
| Conexiune filet | 1/2" - 3/4" - 1" |
| Conexiune flansa | DN15 - DN20 - DN25 |
| Presiune nominala | PN25/40 |
| Presiune primara | 2 - 16 barg |
| Presiune secundara | 0,14 - 10 barg |
| Temperatura max | 220 °C |
| Capacitate procesare | 610 kg abur / h |
| Raport reducere | Pana la 1:30 |
| Reductor presiune abur DR20 Valve de reducere a presiunii compacte, ușoare, cu acțiune directa DR20. | |
| Ventil de reducere a presiunii extrem de compactă pentru utilizare la echipamente de procesare mici, schimbătoare de căldură compacte și procese compacte cu abur. | |
| Părțile umectate sunt construite integral din oțel inoxidabil, cu durabilitate ridicată și rezistență la coroziune pentru o durată lungă de viață. | |
| Presiune secundară stabilă | |
| Debit ridicat pentru clasa sa | |
| Ușor de utilizat și de reglat | |
| Ecranul încorporat asigură o funcționare extinsă fără probleme. | |
| Prezintă o construcție din oțel inoxidabil, asigurând o durabilitate ridicată și o durată lungă de viață. | |
| * Corp si capac din otel inox1.4312 | |
| ⇒ conexiune filetata : 1/2" -3/4" - 1" | |
| ⇒ conexiune pe flansa: DN15 - DN20 - DN25 | |
| * Componente interioare din otel inox | |
| * Filtru antimurdarire: incorporat | |
| * Presiune nominala: PN25/40 | |
| * Gama de presiune primara: 2 ~ 16 barg; | |
| * Gama de presiune secundara: 0,14~ 10 barg; | |
| * Temperatura: Tmax. = 220 ºC | |
| * Capacitate de procesare: Q max. = 610 kg abur / h | |
| * Pozitia de montaj: orizontala | |
| Descriere generala a clasei de produse |
| Seria DR 20 |
| *complet din otel inoxidabil |
| *raport de reducere de pana la 1:30 |
| *filtru incorporat |
| *intretinerea se poate face direct in retea |
| *cu flansa PN 25/40 sau filet |
| *capacitate de procesare: conform tabelei producator |
| *temperatura abur intrare max.: 220 º C |
| Model -2 |
| *presiunea de iesire : 0,14 – 2 bar , functie de capacitate (v. tabel fisa tehnica) |
| *presiune abur intrare: 2 - 16 bar |
| Model -6 |
| *presiunea de iesire : 1,8 – 6 bar , functie de capacitate (v. tabel fisa tehnica) |
| *presiune abur intrare: 2 - 16 bar |
| Model -10 |
| *presiunea de iesire : 5,4 – 10 bar , functie de capacitate (v. tabel fisa tehnica) |
| *presiune abur intrare: 6 - 16 bar |