Model: JH8RX
Oala condens cu plutitor liber JH8RX TLV
Producator: TLV Japonia
OALA DE CONDENS CU PLUTITOR "TLV" JAPONIA
Seria JH oferă cele mai importante trei caracteristici necesare separatoarelor de abur pentru echipamentele care utilizează abur: o capacitate mare de descărcare a condensului, o ventilație automată puternică a aerului și capacitatea de a drena condensul în aplicații de înaltă presiune/temperatură. Utilizarea materialelor de construcție speciale face ca această serie să fie perfectă și pentru procesele care necesită valve din oțel turnat, chiar...
Specificatii tehnice
| Material corp | Otel carbon EN-GP-240-GH |
|---|---|
| Componente interioare | Otel inox |
| Conexiune flansa | DN50 - DN80 - DN100 |
| Presiune nominala | PN40 |
| Diferenta de presiune max | 32 bar |
| Temperatura max | 240 °C |
| Capacitate descarcare | 26.000 kg condens / h |
| Pozitia de montaj | Orizontala |
| Oala condens cu plutitor liber si ventilatie termostatica - seria JH8RX |
| * Corp si capac din otel cabon EN-GP-240-GH |
| * Componente interioare din otel inox |
| * Filtru antimurdarire: incorporat |
| * Gama de dimensiuni nominale: |
| - conexiune pe flansa: DN50 - DN80 - DN100 |
| * Presiune nominala: PN40 |
| * Diferenta de presiune: ΔP max. = 32 bar |
| * Temperatura: Tmax. = 240 ºC |
| * Capacitate de descarcare: Q max. = 26000 kg condens / h |
| * Pozitia de montaj: orizontala |