Model: SJ7FNX / SJ7FVX
Oala condens cu configuratie speciala SJ7FNX / SJ7FVX TLV
Producator: TLV Japonia
OALA DE CONDENS CU PLUTITOR "TLV" JAPONIA
Seria SJ - specifica descarcari de condens de la echipamente de proces de dimensiune medie si mare, au o capacitate de descarcare condens mare si contin ventil de dezaerare xu X-element automat.
* singura piesa in miscare este plutitorul, care se roteste liber, in acest fel se diminueaza la maxim uzura
* oalele cu plutitor sferic liber au viata foarte lunga
Seria SJ
* filtru antimurdarire integrat
* componente...
Specificatii tehnice
| Material corp | Fonta nodulara EN-GJS-400-18-LT |
|---|---|
| Componente interioare | Otel inox |
| Conexiune flansa | DN40 - DN50 |
| Presiune nominala | PN40 |
| Diferenta de presiune max | 22 bar |
| Temperatura max | 220 °C |
| Capacitate descarcare | 5000 kg condens / h |
| Pozitia de montaj | Orizontala sau verticala |
Oala condens cu plutitor liber si ventilatie termostatica cu configuratie speciala - seria SJ7FNX SJ7FVX
| * Corp si capac din fonta nodulara EN-GJS-400-18-LT |
| * Componente interioare din otel inox |
| * Filtru antimurdarire: incorporat |
| * Gama de dimensiuni nominale: |
| - Conexiune pe flansa: DN40 - DN50 |
| * Presiune nominala: PN40 |
| * Diferenta de presiune: ΔP max. = 22 bar |
| * Temperatura: Tmax. = 220 ºC |
| * Capacitate de descarcare: Q max. = 5000 kg condens / h |
| * Pozitia de montaj: orizontala / verticala |