Model: SJH5NX / SJH5VX
Oala condens cu configuratie speciala SJH5NX / SJH5VX TLV
Producator: TLV Japonia
OALA DE CONDENS CU PLUTITOR "TLV" JAPONIA
Seria SJ - specifica descarcari de condens de la echipamente de proces de dimensiune medie si mare, au o capacitate de descarcare condens mare si contin ventil de dezaerare xu X-element automat.
* singura piesa in miscare este plutitorul, care se roteste liber, in acest fel se diminueaza la maxim uzura
* oalele cu plutitor sferic liber au viata foarte lunga
Seria SJ
* filtru antimurdarire integrat
* componente...
Specificatii tehnice
| Material corp | Otel inox A351 Gr. CF8 (1.4312) sau otel carbon EN-GP-240-GH |
|---|---|
| Componente interioare | Otel inox |
| Conexiune flansa | DN20 - DN25 |
| Presiune nominala | PN40 |
| Diferenta de presiune max | 32 bar |
| Temperatura max | 240 °C |
| Capacitate descarcare | 1390 kg condens / h |
| Pozitia de montaj | Orizontala sau verticala |
| Oala condens cu plutitor liber si ventilatie termostatica cu configuratie speciala - seria SJH5NX SJH5VX |
| * Corp si capac din otel inox A351 Gr. CF8 (1.4312) / Corp si capac din otel carbon EN-GP-240-GH |
| * Componente interioare din otel inox |
| * Filtru antimurdarire: incorporat |
| * Gama de dimensiuni nominale: |
| - Conexiune pe flansa: DN20 - DN25 |
| * Presiune nominala: PN40 |
| * Diferenta de presiune: ΔP max. = 32 bar |
| * Temperatura: Tmax. = 240 ºC |
| * Capacitate de descarcare: Q max. = 1390 kg condens / h |
| * Pozitia de montaj: orizontala / verticala |